سایت وکلای متخصص دیوان عدالت در یک نگاه

در این صفحه شما می توانید به کل مطالب سایت وکلای متخصص دیوان عدالت اداری دسترسی داشته باشید. 

 • رد شکایت در دیوان عدالت اداری
  دادخواست وشکایت ممکن است به دلایل مختلفی در دیوان رد شود. رد دادخواست رد دفتری است و قرار رد شکاست از سوی شعبه صادر می شود.در این نوشتار به اینموارد می پردازیم.
 • آدرس دیوان عدالت اداری در تهران
  چنانچه نیاز به مراجعه حضوری به دیوان عدالت اداری دارید آدرس دیوان عدالت اداری را در اینجا ببینید. وکیل متخصص دیوان عدالت اداری در تهران
 • دیوان عدالت اداری پیگیری پرونده
  در دیوان عدالت اداری پیگیری پرونده تا حدودی متفاوت از دادگاههای عمومی دادگستری است. وکیل متخصص دیوان عدالت اداری باید بر این تفاوتها آگاهی داشته باشد. گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری استراتژی هوشمندانه ای را برای دفاع از شما اتخاذ می کند. همچنین بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را متناسب با موضوع دعوی شما انتخاب و معرفی می نماید. سوابق و تجربیات وکیل تضمینی برای حقوق شما است.
 • کمیسیون ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری از
  براساس مقررات حاکم فعلی ، یعنی ماده : ۱۸ قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب سال ۱۳۸۱ به نظر می رسد رأی صادره از کمیسیون ماده ۵۶ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها قابل اعتراض است و به تبع آن قابلیت تجدید نظرخواهی را دارد.
 • وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری چگونه؟
  ممکن است بسیار بشنوید که وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری است. اما چگونه؟ هر دعوایی در هر دادگاهی دو طرف دارد. خواهان و خوانده. شاکی و متشاکی. هر یک از طرفین ممکن است وکیل داشته باشند. و قاضی رای می دهد. حال اگر هر دو وکیل ادعا کنند که وکیل تضمینی هستند آیا یکی از آنها دروغ نمی گوید؟ خیر یکی از آنها دروغ نمی گوید هر دو دروغ می گویند.
 • رای دیوان عدالت اداری پیروزی یا شکست
  طرح شکایت در دیوان عدالت اداری منجر به پیروزی شما نخواهد شد مگر اینکه شما از تکالیف و اختیارات قانونی اداره آگاهی کامل داشته باشید. باید بدانید که اداره طرف دعوا از کدام اختیارات قانون برخوردار است؟ و اداره چه تکالیف قانونی بر عهده دارد؟ استدلال منطقی و حقوقی در شرح دادخواست برای پیروزی در دیوان عدالت اداری بسیار مهم است.
 • سابقه دیوان عدالت در ادبیات
  1- معنای دیوان دیوان در لغت به معنای اداره، دفترخانه، دفتر حساب و دادگاه است. کلمه دیوان معمولا با کلمه ای دیگر بصورت مضاف و مضاف علیه استفاده می شده است. مثل دیوان برید، دیوان قضا، دیوان خراج، دیوان رسائل، دیوان مظالم، دیوان تمیز و غیره. امروزه نیز دیوان به همین نحو …
 • بهترین وکیل دیوان عدالت اداری چگونه؟
  بهترین وکیل دیوان عدالت اداری وکیلی است که به ظرایف و اصول حاکم بر حقوق اداری تسلط کافی داشته باشد. اصول حاکم بر حقوق اداری در بسیار موارد متفاوت از اصول حقوق خصوصی است. لذا  یک وکیل که تبحر کافی در حقوق خصوصی دارد، الزاما نمی تواند در دیوان عدالت اداری از شما دفاع نماید. چرا که استدلال بر اساس حقوق خصوصی در دیوان عدالت اداری کارساز نخواهد بود.
 • شکایت در دیوان عدالت اداری چگونه؟
  به منظور شکایت در دیوان عدالت اداری شما باید ابتدا فرم شکایت در دیوان عدالت اداری را تهیه نمایید. رعایت نکاتی در تنظیم شکایت الزامی است که عبارتند از:
 • رسیدگی در دیوان عدالت اداری – حکمی یا موضوعی؟
  معمولا – به اشتباه – گفته می شود که رسیدگی در دیوان عدالت اداری به «اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی» دادگاههای اختصاصی اداری موضوع بند 2 ماده 10 قانون دیوان، «رسیدگی شکلی» است! درحالیکه نه تنها چنین اصطلاحی در این بند استفاده نشده است، بلکه به صراحت جهت رسیدگی در این بند چیز دیگری بیان شده است (منحصراً از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها)
 • دستور موقت در دیوان عدالت اداری چرا و چگونه؟
  چرا و چگونه دستور موقت بگیریم؟ دستور موقت در قانون دیوان عدالت اداری در قانون دیوان عدالت اداری در ماده 34 صدور دستور موقت پیش بینی شده است. این امر شامل اعتراض به آیین نامه ها و تصویبنامه هم می شود. شاكي ضمن طرح شكايت خود يا پس از آن میتواند تقاضای …
 • قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری
  گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری – آلفا با مدیریت اساتید مجرب و برجسته حقوق اداری از بهترین وکیل متخصص دیوان عدالت اداری متناسب با موضوع دعوی شما استفاده می کند تا از موضع شما در دیوان عدالت اداری و سایر دادگاههای اختصاصی اداری دفاع نماید.
 • استناد به خروج از حدود اختیارات در دیوان عدالت اداری
  بدیهی است که پیروزی در دعاوی دیوان عدالت اداری مستلزم آشنایی کامل با این اصول و محل کاربرد آن است. گروه وکلای متخصص دعاوی دیوان عدالت اداری آلفا با مدیریت اساتید برجسته حقوق اداری دارای تجربیات گرانسنگ تخصصی و تالیفات متعدد در این زمینه هستند و با بهره گیری از بهترین وکیل متخصص دیوان عدالت اداری می تواند از موضع شما در دیوان عدالت اداری دفاع و حقوق شما را تضمین نماید.
 • اعتراض به عوارض شهرداری در دیوان عدالت اداری
  گروه وکلای متخصص دعاوی دیوان عدالت اداری آلفا توسط اساتید برجسته حقوق اداری مدیریت می شود. این گروه با استفاده از بهترین وکیل متخصص متناسب با موضوع دعوی شما، میتواند دعوی شما را در مرجع صالح طرح و تا نتیجه نهایی مدیریت نماید.
 • کمیسیون ماده 77 شهرداری و دیوان عدالت اداری
  گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری با مدیریت اساتید برجسته حقوق اداری ضمن تالیف کتابهای تخصصی در مورد دادگاههای اختصاصی اداری از جمله کمیسیون ماده 77 قانون شهرداریها، آماده است با بکارگیری بهترین وکیل متخصص متناسب با موضوع شما از مواضع شما در کمیسیون ماده 77 و دیوان  عدالت اداری دفاع نماید
 • حل اختلاف مالیاتی و دیوان عدالت اداری
  آرای هیات حل اختلاف قطعی و لازم الاجراست مگر اینکه ظرف 20 روز از ابلاغ مورد اعتراض ماموران مالیاتی یا مودی قرار گیرد که در این صورت به پرونده جهت رسيدگي به هيأت حل اختلاف مالياتي تجديد نظر احاله خواهد شد. رأي هيأت حل اختلاف مالياتي تجديد نظر قطعي و لازم الاجراء ميباشد. این قطعیت مانع از اعتراض به آن در دیوان نیست.
 • نظارت دیوان عدالت اداری و مجلس بر مصوبات دولت
  به هر حال نظارت دیوان عدالت اداری در موضعی بالاتر از نظارت مجلس بر مصوبات دولت قرار دارد چرا که ممکن است رئیس مجلس مصوبه ای را خلاف قانون تلقی ننماید در حالی که همان مصوبه ممکن است بعدا در دیوان ابطال گردد.
 • سوابق و تالیفات هرمز یزدانی زنوز
  سوابق و تالیفات هرمز یزدانی زنوز وکیل پایه یک دادگستری عضو گروه وکلای آلفا متخصص در دعاوی دیوان عدالت اداری
 • شرحی مختصر بر قضیه بلانکو
  شرحی مختصر بر قضیه بلانکو
 • صلاحیت دیوان عدالت اداری چیست؟
  گروه وکلای تخصصی دیوان عدالت اداری با مدیریت اساتید برجسته و مجرب حقوق اداری، دعوی شما را به نحو تخصصی از همان ابتدا در مرجع صالح طرح می کند تا شما را از اتلاف وقت جهت تعیین مرجع صالح رسیدگی مصون بدارد. بنا براین، مراجعه شما به گروه وکلای تخصصی دیوان عدالت اداری که  بهترین وکلای متخصص امر در آن عضو هستند، با بکارگیری بهترین وکیل متخصص و با بهترین روش ممکن از اتلاف منابع، منافع و و قت شما جلو گیری خواهد کرد.
 • اصول حاکم در رسیدگی اداری
  اصولی در حقوق اداری حاکم است که در مواردی متفاوت از اصول حاکم در حقوق خصوصی است. بهترین وکیل دیوان عدالت اداری وکیلی است که به اصول مذکور و ظرایف آنها اشراف داشته باشد تا بتواند به بهترین وجه از شما در دیوان عدالت اداری دفاع نماید. در این نوشتار درصدد هستیم به اهم این اصول اشاره مختصری داشته باشیم:
 • وکلای متخصص دیوان عدالت اداری چرا ؟
  ما ادعای تخصص بدون دلیل نمی کنیم. سوابق ما دلیل محکمی بر ادعای تخصص ماست. به منظور آشنایی با سوابق، تجربیات و تخصص ما،  تالیفات و سوابق کاری ما را بررسی نمائید.
 • تالیفات دکتر مهدی هداوند
  تالیفات دکتر مهدی هداوند استادیار حقوق اداری دانشگاه علامه طباطبائی مدیر گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری دارای تالیفات متعدد در خصوص دادگاههای اداری
 • دعاوی آموزشی و فرهنگی در دیوان عدالت اداری
  دعاوی آموزشی و فرهنگی که شما می توانید در دیوان عدالت اداری مطرح نمائید
 • دعاوی مخابرات آب برق در دیوان عدالت اداری
  دعاوی آب و برق و مخابرات و پست که ممکن است در دیوان عدالت اداری طرح شوند. گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری با مدیریت اساتید برجسته حقوق اداری با بهره گیری از بهترین وکیل متخصص به بهترین روش ممکن می تواند از مواضع شما در دیوان عدالت اداری و سایر دادگاههای اختصاصی اداری دفاع نماید.
 • چرا مراجعه به گروه وکلای متخصص آلفا
  وقتی شما در کسب و کار خودتان با موانع ناشی از ادارات مواجه می شوید بسیار احتمال دارد که خسارات جبران ناپذیر از لحاظ زمان و سرمایه بر شما وارد شود که ای بسا با رعایت دقیق قوانین از سوی اداره نباید این اتفاق می افتاد. وکیل متخصص دیوان عدالت اداری حامی کسب و کار شما است.
 • دعاوی ثبتی و گمرکی و اصناف در دیوان عدالت اداری
  الزام به صدور سند مالکیت الزام به اصلاح سند مالکیت الزام به صدورابلاغ سردفتری اعتراض به سلب صلاحیت سردفتر اعتراض به اقدامات اداره ثبت شرکت‌ها اعتراض به رای شورای عالی ثبت اعتراض به رأی دادگاه انتظامی سردفتران و دفتریاران اعتراض به عدم اعمال مقررات مواد 147 و 148 قانون ثبت اعتراض به ثبت ملک در فهرست آثار ملی-اعتراض به ممنوع الخروجی،… دعاوی اصناف و مشاغل
 • تماس با ما
  چنانچه بعد از بررسی سوابق ما و ارزیابی و مقایسه آن با سایر همکاران وکیل در نظر دارید با ما وارد قرارداد شوید، با ما تماس بگیرید.
 • دعاوی کار و کارگری در دیوان عدالت اداری
  برخی دعاوی کار و کارگری قابل طرح در دیوان عدالت اداری
 • دعاوی اراضی و محیط زیست در دیوان عدالت اداری
  برخی دعاوی اراضی و محیط زیست قابل طرح در دیوان عدالت اداری
 • دعاوی بیمه و بازنشستگی در دیوان عدالت اداری
  برخی دعاوی بیمه و بازنشستگی قابل طرح در دیوان عدالت اداری
 • دعاوی استخدامی قابل طرح در دیوان عدالت اداری
  برخی دعاوی اداری و استخدامی که در دیوان عدالت اداری قابل طرح هستند
 • دعاوی شهرداری قابل طرح در دیوان عدالت اداری
  برخی دعاوی مربوط به  شهرداری و امور ساختمان و شهرسازی که قابل طرح در دیوان عدالت اداری هستند:
 • دعاوی مالیاتی در دیوان عدالت اداری
  برخی از دعاوی مالیاتی قابل طرح در دیوان عدالت اداری
 • دعاوی دیوان عدالت اداری کدامند؟
  چند دسته از دعاوی قابل طرح در دیوان عدالت اداری
 • سوابق تحصیلی و شغلی دکتر مهدی هداوند
  سوابق شغلی و تحصیلی دکتر مهدی هداوند، مدیر گروه وکلای تخصصی دیوان عدالت اداری

گروه وکلای متخصص دیوان عدالت اداری با احاطه کامل بر قوانین حاکم بر دیوان عدالت اداری با استفاده از بهترین وکیل تخصصی دیوان متناسب با موضوع دعوی شما از مواضع شما در دیوان دفاع می نماید.